Rumske gimnastičarke pripremaju se za državno prvenstvo krajem novembra

TV Fruška gora • Redakcija TV Fruška gora • 3. novembar 2022. • 15:45 •

Vredne gimnastičarke Gimnastičko ritmičko soko kluba „RU RIT MA“ vredno i predano treniraju za državno prvenstvo koje ih očekuje krajem novembra. Plasman na državnom prvenstvu su izborile zahvaljujući dobrom nastupu na IV Kupu Vojvodine koje je održano u Novom Sadu.

Ekipa 1-4 razreda: Jana Malobabić, Emilija Kitić, Ana Vranjković, Jovana Trkulja, Nikolina Novčić, Tara Maletić, Mila Dražić, Dunja Radvanj i Katarina Katić osvojile su je 3. mesto na takmičenju i u ukupnom plasmanu posmatrajući sva četiri kola.

U pojedinačnom plasmanu nakon sva četiri kola Nikolina Novčić osvojila je 3. mesto.

Ekipa 7-8 razred: Milica Držajić, Elvana Stajki, Sara Zinajić i Iva Đumić osvojile su 2. mesto i na takmičenju u Novom Sadu i ukupnom plasmanu.

Za ovakav uspeh gimnastičarki zaslužni su treneri Ljilana Orlović i Dušica Orlović.

Nema sumnje da će gimnastičarke ritmičko soko kluba „RU RIT MA“ ostvariti dobar uspeh kako na državnom prvenstu koje ih očekuje krajem novembra, tako i na mnogim takmičenjenjima koje ih očekuju sledeće godine.