Vaterpolo: Uzdignute glave u Valjevo po bodove

TV Bečej • Vukašin Ljubojev • 31. oktobar 2022. • 08:48 •

Nakon poraza od pretendenta za ulazak u viši rang, ekipe „TAŠ“ iz Beograda sa 13:12, vaterpolisti Bečeja sinoć su u okviru drugog kola Prve A lige Srbije savladani u bazenu sportskog centra „Đorđe Predin Badža“ sa 10:11 od ekipe „ŽAK“ iz Kikinde po četvrtinama 2:2, 3:3, 3:4, 2:2.

Borili su se mladi Bečejci tokom sve četiri četvrtine sa gostima koji su tokom celog meča vodili, ali su momci sa Tise grčevito uspevali da sustignu svako vođstvo Kikinđana, dok su u dva navrata i poveli kada je bilo 3:2 i 4:3, ali bez šanse da se napravi neka velića razlika.

U listu strelaca za ekipu Bečeja upisali su se Sirotanović, Uroš Kovačev i Pantić po jednom, Popov i Mesaroš su po dva puta tresli mrežu Kikinđana, dok se Ićitović tri puta upisao u listu strelaca.

Naredni meč trećeg kola igra se u Valjevu sa ekipom „Valisa“, a po rečima trenera Krstonošića, ekipa Bečeja bi u toj utakmici trebala da upiše svoju prvu pobedu.