Svi zadovoljni igom momaka sa Tise

TV Bečej • Vukašin Ljubojev • 18. jul 2022. • 08:50 •

Svi zadovoljni igom momaka sa Tise OFK Bečej 1918 3:1 OFK Slavija (Novi Sad)

Narodski rečeno „nebo i zemlja“, bio komentar koji se najčešće mogao čuti na tribinama Gradskog stadiona kraj Tise minule subote, kada je OFK Bečej 1918 u okviru treće kontrolne utakmice savladao novosadsku Slaviju sa 3:1.

Podsetimo fudbaleri Bečeja u prvom meču sa ekipom RFK Novi Sad odigrali su nerešeno 1:1, potom su poraženi na svom stadionu od Mladosti iz Turije sa 0:2, a u poslednje odigranoj, trećoj utakmici, upisali su pobedu.

Odlična igra, puno lepih prodora, asistencija i šansi za razliku od prošlog meča, videla je ovog puta publika, ali ono što je opet nedostajalo jesu realizacije samih golova.

Vrtela se i vrtela lopta oko gola Slavije, tresao se okvir gola u drugom, i osmom minutu, ali ne i mreža i bilo je pitanje kada će domaći doći do prednosti.

Čekalo se sve do 15. minuta, kada se nakon kornera, Zeljković najbolje snalazi i glavom dovodi Bečej u vođstvo od 1:0.

U 25. minutu zbog prekršaja sudija Erdeljan pokazuje na belu tačku odakle je Tutnjević siguran za 2:0, a za treći i poslednji gol za Bečej zaslužna su braća Kudrić. Nenad od sredine terena vuče loptu po levom boku sve do ivice kaznenog a onda na drugoj strani pronalazi Igora koji je siguran za 3:0 u 39. minutu.

Poslednji gol  viđen je u 71. minutu kada su gosti uspeli da smanje razliku i postave konačnih 3:1.

U narednom četvrtom kontrolnom meču fudbaleri Bečeja odmeriće snage sa Jedinstvom iz Rumenke.