Fudbal: Bečej i Borac podelili plen

TV Bečej • Vukašin Ljubojev • 7. mart 2022. • 10:55 •

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 nakon zimske pauze odigrao je prvu utakmicu u prolećnom delu sezone na Gradskom stadionu kraj Tise sa Borcem iz Šajkaša, a rezultat nakon 90 minuta bio je 1:1.

U igri punoj borbe sa ne mnogo prilika za postizanje gola, viđena su dva pogotka ali tek u drugom delu utakmice, nekoliko žutih kartona, i jedan crveni u 15. minutu koji je zbog oštrog starta dobio igrač Borca Dejan Đurić, dok je zbog istog tog starta igrač Bečeja Žeravica završio u Hitnoj pomoći na ušivanju.

Prvi gol na meču postigli su gosti i to u 65. minutu kada je sa ivice šesnaesterca Božić uspeo da savlada Milovanova.

Do izjednačujućeg gola čekalo se nešto više od desetak minuta, tačnije u 79. rezervista Brkić ubacuje po levoj strani za Kudrića koji je namešta Vinoviću za 1:1, što je i bio konačan rezultat meča.

U narednom 17. kolu Srpske lige Vojvodina, ekipa Bečeja putuje u Odžake gde će ih ugostiti četvrtoplasirana ekipa Tekstilca.