OFK Bečej 1918: Cilj jesenjeg dela sezone blizu ostvarenja

TV Bečej • Vukašin Ljubojev • 15. novembar 2021. • 14:26 •

Fudbaleri Bečeja posustali su pred sam kraj srpskoligaškog karavana i ostali bez vrha tabele. Protekle subote na Gradskom stadionu kraj Tise bila je bolja poslednje plasirana ekipa Starog Grada iz Bačke Palanke sa 2:1.

Greške Bečeja ali i sama činjenica da gosti nemaju šta da izgube ishodovala je da tri boda odu u Bačku Palanku.

Prvi i jedini gol u prvom delu meča postigli su gosti preko Kostića u 38. minutu.

U drugom delu utakmice Vorgučin uspeva da izjednači na 1:1, ali već u narednom minutu Tasić sa bele tačke povisuje na 2:1 za Stari Grad što je i bio konačan rezultat meča.

Sa devet pobeda, dva poraza i tri remija, ekipa Bečeja nalazi se na trećoj poziciji na tabeli što je donekle i bio cilj pred početak prvenstva, ali kako ističe trener Savić, veliki žal ostaje za prvom pozicijom.

Ukoliko dođe do iznenađenja u narednom kolu i prvoplasirani Feniks odigra nerešeno ili izgubi od Omladinca kao i Vršac od Hajduka iz Kule, a Bečej uspeju da savladaju Radnički u Somboru, titula jesenjeg prvaka možda ipak pripadne momcima sa Tise.