instagram Srpski Magyarul

Fudbal: Bečejci pretrpeli prvi poraz

TV Bečej • Redakcija TV Bečej • 20. septembar 2021. • 13:28 •

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 savladan je minulog vikenda na Gradskom stadionu kraj Tise od ekipe Vršca sa 2:1.

U okviru 6. kola Srpske lige Vojvodina, ekipa Bečeja nije uspela da ostvari pobedu niti da ostane ne poražena, a za sve to glavni „krivac“ je bio skraćeni sastav tima, tačnije nedostatak velikog broja igrača među kojima onih najbitnijih – napadača. U meču su izostali povređeni Savanović, Dražić koji je dan pre utakmice imao saobraćanu nesreću, Tomić koji je već duže vreme povređen, dok su u poslednjim danima prelaznog roka plavo – beli ostali bez Bratislava Jelića i Gorana Vlaučina.

Bojažljivo su domaći otvorili utakmicu i u 23. minutu preko Jovkovića primili gol iz prekida, gde je po rečima trenera i vrebala najveća opasnost, ali su Bečejci petnaest minuta kasnije uspeli da izjednače preko Vinovića na 1:1 što je bio konačan rezultat prvog dela utakmice.

Kada je reč o drugom delu meča, Bečejci bolje otvaraju utakmicu i stvaraju mnogo više izglednijih prilika, dok gosti u 71. minutu ne uspevaju da materijalizuju jedanaesterac.

Poslednji gol na meču pet minuta pre kraja ponovo postiže glavom Jovković i to na sličan način kao i prvi.

Naredno sedmo kolo igra se u Kikindi, gde po rečima trenera Savića ekipu Bečeja očekuje jedno teško gostovanje.