Košarkaške bitke Feniksa

TV Bačka Palanka • Redakcija TV Bačka Palanka • 6. mart 2024. • 00:00 •

Kadeti 2008. godište KK “Feniks” su gostovali u Banatskom Karađorđevu. Od samog početka su pokazali da su kvalitetnija ekipa. Požrtvovanom i angažovanom igrom su iz minuta u minut povećavali prednost do 26:13. Drugi period je doneo odličnu igru na oba kraja terena igrača Feniksa, nisu dozvolili domaćinu da postigne ni jedan poen i na kraju poluvremena je rezultat glasio 57:13. Nastavak je doneo sličnu igru pa je rezultat samo rastao i Feniks je pobedio ubedljivo sa 105:41.

Pioniri 2010. godište su dočekali ekipu KK “Apatin”. Veoma uzbudljiva i neizvesna utakmica od početka do samog kraja. Velika borbenost obe ekipe, tokom prvog perioda nisu dozvoljavali lagane poene i rezultat je bio u egal 18:19. Tokom drugog perioda gosti su uspeli da povedu sa devet poena prednosti, ali su se domaći brzo vratili u egal na 35:39. Početkom trećeg perioda gosti su ponovo uspeli da povećaju prednost i da je zadrže do kraja ovog dela 54:63. U poslednjem delu Feniks igra odlično i uspeva da smanji prednost, čak imaju poslednji šut za produžetak, ipak posle velike borbe nisu uspeli i izgubili su sa 87:89.