Nastavak dobre igre iz prošle sezone KK „Feniks“ doneo još jednu pobedu

TV Bačka Palanka • Redakcija TV Bačka Palanka • 18. oktobar 2022. • 00:00 •

Prethodnog vikenda je igrala samo jedna selekcija KK “Feniks” . Oni su gostovali u Kikindi ekipi KK “Velika Kikinda”. Prva prvenstvena utakmica posle prošlogodišnjeg velikog uspeha ove generacije je donela nastavak dobre igre iz prošle sezone. Od samog početka Feniks je zaigrao veoma agresivno u odbrani . Domaćin se nije snašao na takvu dobru igru u odbrani i Feniks je to koristio da lako poentira i odma napravio veliku prednost od 18:3. U drugom periodu se nastavilo na istom nivou odbrane , ali Feniks nije koristio dobro svoje šanse u napadu pa je rezultat na poluvremenu iznosio 28:8. Trener Feniksa je u nastavku malo promešao karte , isprobao je sve igrače u ovom periodu , ali to nije uticalo na rezultat . Čak i u takvom odnosu Feniks je minimalno povećao prednost na 41:19. Feniks je u poslednjem delu malo popustio u odbrani, ipak to nije uticalo na rezultat pa Feniks pobeđuje ubedljivo sa 63:35.