Dunja Stanojev šesta na svetu

TV Bačka Palanka • Redakcija TV Bačka Palanka • 2. septembar 2022. • 00:00 •

Nakon dva dana takmičenja u kvalifikacijama, trećeg dana Svetskog prvenstva za juniore i mlađe seniore u kajaku i kanuu, koje se održava u Mađarskoj, početa su takmičenja za medalje.

Viceprvakinja Evrope – Dunja Stanojev je u finalnoj trci juniorki K1 200 m rezultatom 42.17 sekundi zauzela šesto mesto.

Marija Dostanić mlađa seniorka zauzela je 7 mesto u finalu K1 200 m rezultatom 41.85.

Muški juniorski četverac u sastavu Stojanov, Vignjević, Kovandžić, Dubaić je u B finalu K4 500 m zauzeo 4 mesto.

Ženski juniorski četverac: Sarić, Dobo, Paroški, Pešić u B finalu zauzeo 8 mesto. Mlađi muški seniorski dvosed Rudović , Stojšić u B finalu na 1000 m zauzeo je 5 mesto.

U današnjem prepodnevnom programu naši reprezentativci bore se u još 2 A finala: K2 1000m juniori muški i K4 500m muški mlađi seniori.

Današnji popodnevni program rezervisan je za kvalifikacione trke na 200 i 500 m.