Poseta predstavnika Kajak kanu kluba „Tarkett“ predsedniku opštine Bačka Palanka

TV Bačka Palanka • Redakcija TV Bačka Palanka • 7. jun 2022. • 00:00 •

U ponedeljak, 6. juna 2022. godine predsednika opštine Bačka Palanka, Branislava Šušnicu posetili su predstavnici Kajak kanu kluba ,,Tarkett“: predsednik Zoran Gašić, Miroslav Rodić – selektor Srbije u sprintu i Vladimir Perak iz Upravnog odbora KKK ,,Tarket“.

Povod njihove posete bila je prezentacija uspeha sa takmičenja na Međunarodnoj regati u Bratislavi, koje se održalo od 3.06. do 5.06.2022. godine. Naša juniorka, Dunja Stanojev, osvojila je medalju na regati u glavnom gradu Slovačke. Dunja je poslednjeg dana takmičenja osvojila zlato u jednosedu na 200 metara izveslavši trku na 40.8 sekundi. Dunja Stanojev je poslednjeg dane regate u Bratislavi završila osvajanjem zlatne medalje i u dvosedu na nakraćoj deonici u kojem je veslala sa Dinom Bacelj (39.44). Strahinja Dragosavljić osvojio je srebrnu medalju u jednosedu na 200 metara, pošto je trku izveslao za 36.6 sekundi, samo 2 desetinke sporije od pobednika.

K2-1000 Dina Bacelj – srebro

Predsednik opštine Bačka Palanka, Branislav Šušnica se zahvalio predstavnicima KKK Tarkett na poseti i istakao da će uvek podržati i pomagati našim mladim sportistima, pre svega deci bez obzira koji sport je u pitanju. Takođe je izrazio zadovoljstvo na zapažajućim rezultatima u Bratislavi.

Izvor: Opština Bačka Palanka