PRVA POBEDA U SUPERLIGI: Odbojkašice Jedinstva bolje od ekipe Srema iz Sremske Mitrovice

RTV Stara Pazova • Redakcija RTV Stara Pazova • 16. oktobar 2022. • 00:00 •

Prvo kolo BPŠ Superlige Srbije, koje je odigrano sinoć u Staroj Pazovi, za OK Jedinstvo završilo se na najbolji mogući način. Staropazovčanke su pobedile ekipu ŽOK Srem iz Sremske Mitrovice nakon četiri odigrana seta. Prvi i drugi set je Jedinstvo ubedljivo osvojilo sa 25:17 i 25:16 uz prepoznatljivu spremnost i uigranost. U 3. setu je došlo do promene toka meča kada je Srem na kratko iskoristio blagu opuštenost naših devojaka i došao do rezultata od 22:25. Staropazovački klub ne dozvoljava taj tempo igre i naravno, u četvrtom setu dokazuje još jednom kvalitet dobivši ga sa 25:16. Najefikasnija na utakmici je bila igračica iz redova domaće ekipe Branka Tica sa postignutih 20 poena a sledile su je Tamara Miljević sa15 i Isidora Kocarevic sa 14 poena.

Posle nešto više od sat vremena igre, OK Jedinstvo slavi prvu pobedu u novoj sezoni Superligi Srbije a već naredni meč odigraće u petak 21. oktobra u Subotici protiv ekipe Spartaka.