Staropazovačka dizačica tegova osvojila prvo mesto na otvorenom prvenstvu Beograda

RTV Stara Pazova • Redakcija RTV Stara Pazova • 29. mart 2022. • 00:00 •

U organizaciji Saveza Beograda za dizanje tegova i tehničkoj organizaciji Kluba dizača tegova Partizan iz Beograda, uz svesrdnu pomoć i podršku Sekretarijata za sport i omladinu Grada Beograda, Sportskog Saveza Grada Beograda, Sportskog društva Partizan iz Beograda i Antidoping agencije Republike Srbije, 27.03.2022. godine na stadionu Partizana održano je otvoreno prvenstvo Grada Beograda u olimpijskom dizanju tegova.

Na ovom sportskom takmičenju učešće je uzeo i Staropazovački klub dizača tegova Jedinstvo postigavši veoma zapažen rezultat. U konkurenciji devojaka mladih juniorki do 17 godina u kategoriji do 71kg telesne težine nastupala je Nina Ličina i osvojila je prvo mesto i zlatnu medalju. U konkurenciji žena seniorki u kategoriji do 71 kg telesne tezine nastupala je Zelmira Mikljan i osvojila je drugo mesto i srebrnu medalju. U konkurenciji muškaraca seniora nastupali su u kategoriji do 67kg telesne težine Siniša Tanasković koji je osvojio drugo mesto i srebrnu medalju. U kategoriji preko 109kg telesne težine Aleksa Lekić koji je osvoio drugo mesto i srebrnu medalju.