Mladi plivači PK Dinamo uspešni na Dživdžan mitingu u Beogradu

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 4. mart 2024. • 19:27 •

Tokom vikenda u Beogradu je održan Dživdžan- miting mladih plivača. Dinamo je predstavljalo 20 plivača, a osvojeno je 15 medalja. PK Dinamo je kao klub zauzeo drugo mesto u ekipnom plasmanu.

Medalje su osvojili: Luka Geratović , 2 srebrne medalje na 25 metara sa daskicama i 25 metara kraul. Jelisaveta Lazić, 1 zlatnu medalju na 25 metara prsnim stilom i 3 srebrne na 25 metara delfin, ledjnim i kraul stilom. Martin Husarik, 1 zlatnu medalju na 50 metara delfin. Milutin Jocić, 1 srebrnu i 1 bronzanu u disciplinama 50m ledjno i 50m kraul. Miloš Pantić, 1 zlato na 50m leđno i 1 bronzu na 50m kraul. Mila Matić, 1 srebrnu medalju na 50m prsno i 1 bronzu na 50m leđno. Marija Veličković, 1 bronzanu medalju u disciplini 50m ledjno. Štafeta našeg kluba u sastavu Sanja Matić , Uroš Nikolić, Miloš Pantić i Damjan Milosavljev , osvojila je 2. mesto u disciplini 4×25 mešovito u miks kategoriji. Takodje, u kategoriji B, za najbolju plivačicu proglašena je takmičarka Dinama, Jelisaveta Lazić.