Rukometaši Vojvodine slavili u Superkupu Srbije protiv Dinama iz Pančeva

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 4. februar 2024. • 20:04 •

Rukometaši Vojvodine po sedmi put su osvojili Superkupa Srbije. U sjajnoj utakmici Novosađani su u Beogradu pobedili Dinamo iz Pančeva 32:22 (15:9).
Vojvodina je od starta utakmice vodila i nijednom nije dozvolila Pančevcima da je ugroze. Na poluvreme su Novosađani otišli sa prednošću od 15:9. Serijom od 3:0 na startu drugog dela sve su rešili i već tada je bilo jasno da će trofej završiti u Novom Sadu. Kako se utakmica bližila kraju razlika se popela na dvocifrenu, u poslednjih deset minuta ušli su sa prednošću od 13 golova (28:15) i rutinski su priveli meč kraju. Za MVP finala Superkupa bio je proglašen Vukašin Vorkapić, rukometaš Vojvodine i srpski reprezentativac.
U timu trenera Borisa Rojevića, najefikasniji bio je Stefan Sunajko sa sedam golova, Vukašić Vorkapić je postigao šest, Gregor Ocvirk pet, a Petar Đorđić, nedavno veliko pojačanje, četiri pogotka. Kod Dinama je najbolji bio Stefan Ilić sa četiri pogotka.