Dinamo iz Pančeva uspešan protiv Kikinde

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 15. mart 2023. • 20:01 •

Kikinda – Dinamo 28:31 (13:15)

Rukometaši Dinama iz Pančeva, slavili su u 19. kolu Arkus lige u gostima protiv Kikinde. Izabranici Nenada Kraljevskog uspeli su da trijumfuju sa 31:28, ali početak utakmice nije bio dobar za njih. Kikinda je povela sa 4:1, ali su Sunajko (tri gola), Pavlović (dva) i Čabrilo uspeli da preokrenu rezultat i brzo je na semaforu bilo 7:6 u korist Pančevaca.

Igrao se potom gol za gol, ali je Dinamo u finišu prvog poluvremena uspeo da se odlepi i Radovića (dva) i Perovića (dva) završi prvi deo igre sa 15:13.

U nastavku utakmice Kikinda je uspela da izjednači, ravnopravna borba vodila se sve do 21:21, a onda je usledila ofanziva Dinama. Prednost je polako rasla, ali su uspeli domaći da smanje donekle prednost. Nije to bilo dovoljno da se ugroze Pančevci, koj su uspešno prskočili gostovanje u Kikindi.

Najbolji strelac u Dinamu bio je Marko Perović sa devet golova, dok je Veljko Čabrilo dao šest.