Pančevac najbolji u sportskom hodanju

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 27. februar 2023. • 20:51 •

Vladimir Mirkov takmičar AK”Panonija” osvojio je zlatnu medalju u sportskom hodanju na poslednjem Prvenstvu Srbije. Atletski klub „Panonija“ je nastupio sa dva atletičara u disciplini sportskog hodanja Vladimir Mirkov i Zandi Štrkalj.
Iako još u kategoriji starijih pionira, Vladimir Mirkov je nastupio sa 2 godine starijim takmičarima na stazi dužine 3000 metara.
Pomenuti takmičar je pre nepunih mesec dana i u kategoriji starijih juniora na istoj distanci osvojio srebro rezultatom 18:09,22 minuta.
Vladimir Mirkov je tako u ovoj godini jedini pančevački atletičar koji je osvojio juniorsko zlato! Od početka godine one je već postao vlasnik 2 zlatne i jedne srebrne medalje na Prvenstvima Srbije dok je njegova sestra Valentina u kategoriji mlađih i starjih pionirki osvojila zlato i bronzu.