Pančevka Anđela Vitman osvojila zlatnu medalju na badminton turinuru u Mađarskoj

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 13. februar 2023. • 20:58 •

Pančevka Anđela Vitman u paru sa Viktorom Petrovićem osvojila je zlatnu medalju na badminton turniru koji je od 9. do 12. februara održan u Pečuju, u Mađarskoj.
Na međunarodnom turniru u badmintonu za juniore do 19 godina reprezentacija Srbije ponovo je potvrdila visok internacionalni kvalitet i osvajanjem zlatne medalje nastavila uspon ka samom vrhu evropskog badmintona.
Tim u sastavu Anđela Vitman, Viktor Petrović i Nina Bogdanović nastupao je u četiri konkurencije. Na pobedničko postolje popeli su se Anđela Vitman i Viktor Petrović u konkurenciji mešovitih parova.
Zlatnu medalju i prvo mesto izborili su Anđela Vitman i Viktor Petrović u uzbudljivom finalu protiv jakih protivnika iz Francuske Evana Gulan i Agate Kuevas (21-17, 21-17).