Partizan poražen u Kupu Srbije od Radničkog iz Sremske Mitrovica

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 28. septembar 2022. • 18:27 •

Fudbaleri Radničkog iz Sremske Mitrovice plasirali su se danas u osminu finala Kupa Srbije, pošto su domaćem terenu pobedili Partizan posle boljeg izvodjenja jedanaesteraca (1:1, 2:0).
Crno-beli su do vodjstva došli golom Patrika Andradea u 18. minutu. Asistenciju je upisao Fuseni Dijabate.
Partizan je najbliži drugom golu bio u 44. minutu, kada je stativu pogodio Rikardo Gomeš.
Radnički je do izjednačenja došao u drugom minutu nadoknade, a u strelce se posle asistencije Nikole Ristovića upisao Jovan Marinković.
Po završetku regularnog dela pristupilo se izvodjenju jedanaesteraca.
Igrači domaćeg tima su u prve dve serije bili precizni, dok su prošlosezonski finalisti Kupa promašili četiri udarca.
Trener Partizana Gordan Petrić bio je razočaran posle meča, ali je sportski prizna poraz:

-Nismo prošli, to što smo izgubli na penale zasluženo je. Moraju momci da dignu glavu i da se okrenu prvenstvu. I da se završilo 1:0 nismo igrali dobro, to je očigledno. Primili smo taj gol u poslednjem minutu, ne bi trebalo to da se dešava Partizanu. Jednostavno pad koncentracije, ali nismo igrali dobro, pogotovo drugo poluvreme. Da li je smetao teren, to je priča za malu decu, njima je teren bio isti kao i nama.