Četiri medalje za AK Panonija na atletskom mitingu u Smederevu

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 13. septembar 2022. • 13:22 •

U Smederevu je održan atletski miting „Trofej Smederevske tvrđave“, a Atletski klub Panonija učestvovao sa četrnaestroro atletičara i osvojeno je četiri medalje. Inače, na ovom mitingu je učestvovalo preko 600 atletičara iz cele zemlje.
Lav Grujević je u trci dečaka 2015 godišta na 120 metara osvojio bronzanu medalju, zatim je u trci devojčica 2011. godišta, Nina Štrkalj već u startu trke napravila prednost od deset metara i sačuvala je do kraja a time zasluženo zaradila zlatnu medalju.
Već uigran tim brat i sestra Valentina i Vladimir Mirkov su u disciplini sportskog hodanja osvojili nove medalje.
Valentina Mirkov je tako na stazi dužine 1000 metara osvojila srebrnu medalju, a njen brat Vladimir je trku završio kao vicešampion ovog mitinga.
Osim njih veoma dobre rezultate su postigli i Una Maslić, Anđela Stefanović, Tijana Manić, Olga Gošić, Mihaele Stanić, Srđan Nikolić, Zandi Štrkalj, Petar Sekulović, Ilija Kolar i Sreten Ilić.
Atletski klub Panonija će 8. oktobra po treći put biti organizator trke kroz prirodu na Devojačkom bunaru pod nazivom Fox Trail.