Tri medalje na prvenstvu Vojvodine za atletičare/ke AK Tamiš

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 25. avgust 2022. • 08:24 •

20 . avgusta na atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici održano je otvoreno pojedinačno prvenstvo Vojvodine u atletici u kategoriji mlađih pionira/ki – U14. Organizator takmičenja je bio Atletski Savez Vojvodine, a učešće su uzeli atletski klubovi sa teritorije Vojvodine, ali I centralne Srbije sa preko 200 (dvesta) atletičara/ki. Atletski klub Tamiš predvođen trenerom Zoranom Kocićem učestvovao je sa petoro atletičara/ki I ostvario izuzetno zapažen uspeh osvajanjem tri medalje. U trci na 1000m sportsko (brzo) hodanje Veljko Hrnjez je ubedljivo trijumfovao sa rezultatom novog ličnog rekorda od 5:19,72 I osvojio titulu prvaka Vojvodine, I zlatnu medalju. U istoj discipline na deonici od 1000m atletičarke AK Tamiš su bile neprikosnovene – Sara Gagić je osvojila zlatnu medalju sa rezultatom novog ličnog rekorda 5:33.00, a Elena Vrsajko srebrnu medalju sa takođe ličnim rekordom od 6:22,56.. Elena Vrsajko je najmlađao svajačica medalje na celom prvenstvu Vojvodine, takmičila je sa 4 godine starijim atletičarkama. Iako nisu osvojile medalje Nikolina Radovanović I Nevena Nikolić su postigle svoje lične rekorde u trkama na 200m I bacanju Vortex-a. Sledećeg vikenda se takođe u Sremskoj Mitrovici održava državno prvenstvo u kategoriji mlađih pionira/ki U14 , na kojem će sa mnogo pozitivne energije u postizanju što boljih rezultata učestvovati atletičari/ke AK Tamiš.