Srpski tekvondista osvojio srebro na SP za juniore u Sofiji

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 5. avgust 2022. • 21:39 •

Žarko Krajišnik (do 68kg) osvojio je srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu za juniore u Sofiji. Prva borba našeg takmičara bila je protiv Gorana Abdalkadira u šesnaestini finala. Pošto je savladao Iračanina, pobedio je zatim Španca Adrijana Salanove u narednoj fazi. Odličje je osigurao trijumfom u četvrtfinalu nad Tajlanđaninom Supavitom Sukaimom.

U polufinalu je pobedio Batjirkana Toleugalija 2:1 (4:0, 2:2, 4:3). Bio je ubedljiv u prvoj rundi, Kazahstanac je prevagao u narednoj. Poveo je srpski takmičar sa 4:0 na početku poslednje, zbog čega je Toleugali bio agresivniji u finišu, ali, nedovoljno da izbori meč za zlatnu medalju.

Finalni okršaj je pripao Anđelu Manđoneu – 2:0 (8:0, 5:1). Srpski tekvondista je napadao, što je Italijan maksimalno koristio i skupljao bodove na kontrama. Manđoneova strategija je urodila plodom, pobedio je u prve dve runde, pa treća nije ni održana.