Atletičari „Tamiša“ ostvarili zapažen rezultat u Smederevskoj Palanci

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 29. jun 2022. • 14:30 •

Tradicionalni “Letnji atletski miting”, ove godine pod nazivom – Jasenica 22. održan je 27. juna je u Smederevskoj Palanci. Organizator je bio atletski klub “Jasenica” iz ovog mesta. Takmičenje je bilo razvojnog karaktera, a održano je na gradskom atletskom stadionu. Učestvovalo je više od 400 atletičara/ki iz cele Srbije u kategoriji atletskih škola i pionira/ki.

Atletski klub ”Tamiš” predvođen trenerom Zoranom Kocićem je učestvovao sa osmoro atletičara/ki i ostvario vrlo zapažen uspeh osvojivši čak 8 (osam)medalja.

U finalnoj trci na deonici od 50 m, Dunja Vučković je osvojila bronzanu medalju.

U disciplini bacanje vortexa Nikolina Radovanović je osvojila drugo mesto i srebrnu medalju sa daljinom novog ličnog rekorda od 36,78 m.

Na deonici od 120 m, Milica Slavujac je osvojila bronzanu medalju, dok je Dunja Vučković stigla druga na cilj i osvojila srebro.

Ženska štafeta AK “Tamiš” na deonici 4 x 60 m u sastavu: Dunja Vučković, Una Vojvodić, Jovana Ristić i Milica Slavujac su u finalu sjajno trčale i stigla do drugog mesta i srebrne medalje.

Iako nisu osvojili medalje sjajno su se borili još i Vukašin Trailović, ElenaVrsajko i Sara Marković.