Za atletičare Tamiša sedam medalja na mitingu budućih šampiona

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 11. april 2022. • 09:45 •

U opštini Ub na novoj atletskoj stazi organizovano je takmičenje pod nazivom „Atletski miting budućih šampiopna“.

Takmičenje je okupilo nekoliko stotina atletičara i atletičarki iz cele Srbije od kategorije atletskih škola do juniora, a Atletski klub Tamiš je učestvovao sa 11 atletičara i ostvario dobar rezultat osvajanjem sedam medalja.

U trci atletskih škola U10 Dunja Vučković je na deonici od 60m osvojila treće mesto I bronzanu medalju.

U bacanju Vortexa, u kategoriji U12 Nikolina Radovanović je osvojila zlatnu medalju i ostvarila izuzetan rezultat od 30metara što je bio daleko najbolji hitac i u ženskoj i muškoj konkurenciji.

U disciplini brzo hodanje na deonici od 1000m u kategoriji mlađih pionirki U14 Sara Gagić je osvojila zlatnu medalju, a Sonja Bogosavljev drugo mesto i srebrnu medalju.

U istoj kategoriji na deonici od 1000m brzo hodanje u muškoj konkurenciji, Veljko Hrnjez je osvojio je zlatnu medalju.

U kategoriji starijih pionirki U16, Ana Marinković je na deonici od 1000m osvojila srebrnu medalju i na najlepši način zabeležila svoj prvi zvanični nastup za AK Tamiš, s obzirom na to da je u prelaznom periodu iz Paraćina prešla u Pančevo da takmiči za AK Tamiš.

Milica Bunčić je pobedila u kategoriji mlađih juniorki U18, na deonici od 1000m i osvojila zlatnu medalju.

Za AK Tamiš takmičili su još : Jovana Ristić,Vlada Vuković,Nina Kostić I Milica Slavujac.

Izvor: AK Tamiš