Novo zlato za Srbiju, ženski tim pištoljem na krovu Evrope

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 27. mart 2022. • 16:19 •

Ženska reperezetacija Srbije u sastavu Zorana Arunović, Jasmina Milovanović i Brankica Zarić u disciplini pištolj osvojila je zlatnu medalju na Evrospkom prevenstvu u norveškom Hamaru.

Ovo je peto odličje za Srbiju na ovogodišnjem seniorskom EP, a drugo zlato.

Prethodno su Zorana Arunović i Damir Mikec u mešovitim parovima u gađanju vazdušnim pištoljem osvojili je bronzanu medalju, je osvojila Teodora Vukojević (vazdušna puška), srebro Zorana Arunović (pištolj) i srebro Andrea Arsović/Lazar Kovačević (miks vazdušna puška).

Srpski trio je vrlo dobro otvorio meč za titulu, poveo sa 8:2. Italijanke su uspele da smanje zaostatak na dva poena (6:8, 7:9, 9:11), ali Srbija im nije dala da idu dalje.

Srpske reprezentativke su u tri serije za redom bile uspešnije i slavile ubedljivu pobedu 17:9.

Ekipa Arunović, Milovanović, Zarić je napravila dva koraka unapred u poređenju sa prošlogodišnjim Evropskim prvenstvom, kada je osvojila bronzu i vratila Srbiju na tron posle dve godine pauze.

Prethodni put Srbija je bila prvak Evrope u Vroclavu 2020, poslednjem velikom takmičenju prerano preminule šampionke Bobane Momčilović Veličković.