Tamiš upisao peti uzastopni trijumf u Košarkaškoj ligi Srbije

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 20. mart 2022. • 00:10 •

Pobednička serija Tamiša se nastavlja. Košarkaši iz Pančeva upisali su i petu uzastopnu pobedu. U 27.kolu Košarkaške lige Srbije pred svojim navijačima su savladali Dinamik VIP sa 80:76,.

Tim iz Beograda je bio favorit, ali se to nije videlo na terenu-. Početak je bio izjednačen, sa blagom prednošću gostiju koji su na poluvremenu imali dva poena prednosti. U nastavku domaći igrači su uspeli da odu na +11. Veliki minus nije paralisao goste iz Beograda koji su 24 sekunde pre kraja stigli do samo dva poena minus 78:76.

Za izjednačenje nisu imali vremena jer je najbolji strelac ovog meča Mihailo Todorović odveo Tamiš na +4 i postavio konačni rezultat 80_76. Todorović je bio najefikasniji igrač domaćina sa 15 poena.U timu Dinamika Dušan Radisavljević je postigao 20.

Tamiš sad zauzima 12. mesto na tabeli sa 39 bodova. U narednom kolu Tamiš gostuje Kolubari.