Karatisti „Hajduka“ uspešni na „Zlatnom pojasu Čačka“

Q Media Kula • Redakcija Q Media • 27. mart 2024. • 00:00 •

KULA, 27.03.2024. – Međunarodni turnir u karateu, 53. po redu, „Zlatni pojas Čačka“ okupio je više od dve hiljade takmičara iz više od dvadeset država. Karate klub „Hajduk“ iz Kule učestvovao je sa 19 takmičara koji su i ovaj put doneli medalje u Kulu. Sveukupno, osvojeno je sedam medalja, od čega tri zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu medalju. Po rezultatima se istakla balkanska šampionka, Aleksandra Đikić, koja je osvojila zlato u konkurenciji seniorki i srebro u konkurenciji mlađih seniorki. Pored nje, zlato su osvojili Matea Kalmar i Mihajlo Krnajac, srebro je pripalo, pored već navedene Aleksandre Đikić, Milošu Krnajcu i Božidaru Mrdaku, dok je bronzu osvojio Luka Giric. Iz Karate kluba „Hajduk“ navode da su svi njihovi takmičari prikazali visok nivo forme i da su, bez sumnje, bliži pozivu selektora za reprezentativne aktivnosti u budućnosti. Takođe, rekli su i to da su fokusirani na naredne izazove, a to su Kup Vojvodine za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore i Kup Srbije, kao i nekoliko turnira u inostranstvu. Specijalni gost turnira „Zlatni pojas Čačka“ bio je predsednik Svetske karate federacije, Antonio Espinos.