Takmičari Karate kluba „Tao“ osvojili osam medalja na „Inter budo karate kupu“

Q Media Kula • Redakcija Q Media • 20. mart 2024. • 00:00 •

RUSKI KRSTUR, 20.03.2024. – U Sportskoj hali u Ruskom Krsturu održan je turnir u borilačkim veštinama „Inter budo karate kup“, u organizaciji Global karate federacije. Na pomenutom turniru učestvovalo je i sedam takmičara Karate kluba „Tao“ iz Kule. Kada je o bilansu osvojenih medalja reč, on glasi: dve zlatne, tri srebrne i tri bronzane medalje. Zlatnu medalju u katama osvojio je Jovan Mrkaić, a isti takmičar osvojio je najsjajnije odličje i u borbama. Kada je o srebrnoj medalji reč, nju su osvojili Denis Šipoš, Ana Galamboš, Viktorija Galamboš, Aleks Galamboš, Mia Geleban i Simon Šafarik. Iz Karate kluba „Tao“ navode da su veoma zadovoljni nastupom svojih takmičara, te da osvojene medalje govore u prilog činjenici da se u klubu ozbiljno radi i da je prisutno maksimalno zalaganje svih takmičara koji brane klupske boje.

Izvor: Q media