Atletičar kulskog „Hajduka”, Sergej Kostić,izborio normu za Svetsko prvenstvo !

Q Media Kula • Redakcija Q Media • 18. mart 2024. • 00:00 •

U Parku prijateljstva u Beogradu održan je 57. po redu „Beli kros“, atletsko takmičenje koje tradicionalno okuplja jaka atletska imena na evropskom i svetskom nivou. Boje reprezentacije Srbije branilo je i četiri takmičara Atletskog kluba „Hajduk Maraton Tim“: Sergej Kostić, Ana Novković, Matija Šijan i Branislav Srdić. Atletičari iz Kule ostvarili su izvanredne rezultate, te je tako Sergej Kostić u disciplini 6,4 kilometara, kategorija juniora, zauzeo drugo mesto sa vremenom 21 minut i 8 sekundi. Pored srebrnog odličja, Kostić je postigao istorijski uspeh izborivši normu za učešće na Svetskom prvenstvu u krosu. Zapažena je bila i Ana Novković, koja je u disciplini 1,75 kilometara, kategorija pionirki, osvojila šesto mesto sa vremenom 7 minuta i 2 sekunde. U kategoriji pionira, Matija Šijan je na 1,75 kilometara osvojio peto mesto sa vremenom 6 minuta i 17 sekundi. U veoma jakoj seniorskoj konkurenciji, Branislav Srdić je zauzeo 22. mesto sa vremenom 30 minuta i 40 sekundi na 8 kilometara. Iz Atletskog kluba „Hajduk Maraton Tim“ ističu da su ponosni na nastupe svojih takmičara, te da je velika privilegija uopšte imati predstavnike na jednom eminentnom takmičenju kao što je „Beli kros“.