Atletičarka „Hajduka“, Ana Novković, bronzana na Prvenstvu Srbije

Q Media Kula • Redakcija Q Media • 27. februar 2024. • 00:00 •

BEOGRAD, 27.02.2024. – Atletska dvorana u Beogradu bila je domaćin dvoranskog Prvenstva Srbije u atletici za mlađe i starije pionire. Takmičenje je održano 24. i 25. februara, s tim da su prvog dana nastupali stariji pioniri, a drugog dana mlađi pioniri. U kategoriji starijih pionira boje „Hajduk Maraton Tima“ branile su Lena Kilibarda i Ana Novković. U disciplini 60 metara Lena Kilibarda je sa ličnim rekordom od 8 sekundi i 57 stotinki zauzela 26. mesto, dok je Ana Novković ostvarila zapažen uspeh, popravivši lični rekord za 9 sekundi u disciplini 1500 metara. Pored ličnog rekorda, Novkovićeva je osvojila treće mesto i bronzanu medalju sa ostvarenim vremenom 5 minuta, 8 sekundi i 83 stotinke, čime je nastavila kontinuitet dobrih rezultata na visoko rangiranim takmičenjima. U kategoriji mlađih pionira „Hajduk Maraton Tim“ su u disciplini 800 metara predstavljali Luka Bublić i Matija Šijan, koji su takođe ostvarili odlične rezultate, te je tako Šijan šesti sa vremenom 2 minuta, 25 sekundi i 39 stotinki, dok je Bublić deveti sa vremenom 2 minuta, 30 sekundi i 44 stotinke.