Kup PFS Sombor: „Hajduk“ uspešniji u opštinskom derbiju

Q Media Kula • Redakcija Q Media • 6. oktobar 2022. • 00:00 •

Izvor: Q media Foto: Q media

Kula, 06.10.2022. - Fudbaleri Hajduka, članovi Srpske lige grupa Vojvodina, plasirali su se u drugo kolo Kupa na teritoriji Područnog fudbalskog saveza Sombor.

Hajduk je juče, u susretu prvog kola Kupa, na gostovanju u Crvenki pobedio domaćina Crvenku, člana Somborske područne lige sa 2:0, poluvreme 0:0. Stručni štab Hajduka je u jučerašnjem Kup susretu u prvom poluvremenu dao priliku igračima koji u prvenstvu imaju manju minutažu, ni Crvenka nije u najjačem sastavu počela susret, pa je u prvom poluvremenu viđena borbena, ne toliko lepa igra, bez izrazitih šansi. U drugom poluvremenu su i standardni prvotimci Hajduka dobili priliku da igraju, a valja reći da su prvi stopostotnu priliku propustili fudbaleri Crvenke kada je brzonogi Čvokić izbio sam pred golmana Hajduka Mijanovića i kada se očekivao pogodak Čvokić je za trenutak zastao, što je bilo dovoljno golmanu Hajduka i štoperima Boškoviću i Stevanoviću da ga spreče da uputi šut u gol. Kazna za ovu nerealizovanu priliku stigla je u 73. minutu kada je Panjak asistirao Matijaševiću koji je primio loptu leđima okrenut golu Crvenke, no uspeo je da se okrene i prizemnim udarcem pošalje loptu u dalji ugao nemoćnog golmana Crvenke Gostovića. Drugi gol Kuljani su postigli u 85. minutu kada je nakon velike gužve drugi centarfor Hajduka Trimanović udarcem sa desetak metara iskosa sa desne strane uspeo da pogodi mrežu Gostovića. Mogući protivnici Hajduka u drugom kolu Kupa na teritoriji Područnog fudbalskog saveza Sombor su Bačka iz Bačke Palanke, Bratstvo iz Prigrevice, Hajduk iz Stapara, Hercegovac iz Gajdobre, Stanišić, Radnički 1912 iz Sombora i Tekstilac iz Odžaka, koji su takođe, nakon jučerašnjih susreta pobedama izborili plasman u drugo kolo, a ko će od njih biti protivnik Hajduka znaće se sutra, kada će u 11 časova u prostorijama Područnog fudbalskog saveza Sombor biti obavljeno izvlačenje parova drugog kola Kupa.