Crvenčani uspešniji u finalu Kupa

Q Media Kula • Redakcija Q Media • 22. septembar 2022. • 00:00 •

KULA, 22.9.2022. - Fudbaleri Crvenke su pobednici Kupa na području Opštinskog fudbalskog saveza Kula. U finalnom susretu koji je odigran juče na stadionu na Gederu, fudbaleri Crvenke su pobedili Kulu sa 3:2. Poveli su Crvenčani u 10. minutu kada je iskusni Milan Subotić iz slobodnog udarca savladao golmana Kule Radulovića. Izjednačenje domaćinu, ekipi Kule, doneo je Davidović u 18. minutu, da bi u samom finišu prvog poluvremena igrač Kule Hrnčar nespretno reagovao na jednu nabačenu loptu i u želji da je izbije u polje šalje je u mrežu svog golmana  Radulovića tako da su fudbaleri Crvenke stekli novo vođstvo od 2:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor. Kada je iskusni centarfor Crvenke Jovanović u 55. minutu postigao treći gol za svoju ekipu činilo se da je osvajač Kupa odlučen. Dozu neizvesnosti uneo je mladi igrač Kule Ivan koji je u 67. minutu postigao drugi gol, za ispostaviće se konačnih 3:2 za Crvenku. Nakon odigranog susreta predsednik Opštinskog fudbalskog saveza Kula Miodrag Gogić je kapitenu Crvenke Dušanu Zeliću uručio pehar namenjen pobedniku, a osvajanjem Kupa na području Opštinskog fudbalskog saveza fudbaleri Crvenke su se plasirali u Kup takmičenje na teritoriji Područnog fudbalskog saveza Sombor.