Kadetkinje ŽOK Hajduk porazom započele takmičenje u okviru Kadetskog prvenstva Vojvodine

Q Media Kula • Redakcija Q Media • 24. januar 2022. • 00:00 •

KULA,24.01.2022.-Kadetski sastav Ženskog odbojkaškog kluba Hajduk je porazom započeo takmičenje u okviru Kadetskog prvenstva Vojvodine. U prvom kolu kadetkinje Hajduka su u Kuli dočekale ekipu CeVeEs Elbrakotehnolend iz Sombora, i nakon sjajne utakmice sa mnogo lepih odbojkaških nadigravanja radovale su se gošće, koje su pobedile sa 3:0 u setovima. U prvom setu kadetkinje hajduka, koje kao kapiten predvodi Una Pješčić su imale vođstvo od 21:15, ali su taj set, pre svega zbog nedostatka iskustva, izgubile sa 26:24. U drugom još jedna gorka pilula: kadetkinje Hajduka su vodile sa 24:21, ali su i taj set izgubile na razliku 27:25, da bi treći set dobile Somborke sa 25:22 i upisale pobedu od 3:0. Trener odbojkašica Hajduka Vuk Malenica ističe da je presudilo iskustvo gostujuće ekipe, ali da ga raduje što njegove izabranice iz utakmice u utakmicu sazrevaju, pa ne treba brinuti za budućnost ženske odbojke u Kuli. U drugom kolu Kadetskog prvenstva Vojvodine kadetkinje Hajduka su gošće Vrbasa.