Spartak na gostovanju pobedio Vojvodinu

Novosadska TV • Redakcija Novosadska TV • 14. decembar 2021. • 20:19 •

Fudbaleri Vojvodine poraženi su u 20. kolu Super lige Srbije od ekipe Spartaka sa 3:2.

Spartak je na poluvremenu imao vođstvo od 2:0. Subotičani su  nešto bolju igru krunisali u 24. minutu. Bijelović je iskoristio lošu reakciju odbrane Vojvodine, obišao Vukliša i lako pogodio mrežu.  Samo 10 minuta kasnije, Spartak je postigao i drugi pogodak, Nikolić je na polovini terena presekao Topićev pas, uvideo da je Vukliš van šesnaesterca i sa 50 metara lobovao golmana Vojvodine za 2:0. Na isteku 60. minuta igre, Vojvodina je uspela da smanji zaostatak, nakon uigrane akcije iz prekida. Simić je šutirao, Dubljanić na kratko odbranio, a Čović je sve dobro pratio  i pogodio za 1:2. U 69. minutu sledi izjednačenje. Centaršut sa desne strane, Mrkaić je lepo odložio do Simića koji sa 18 metara pogađa levi ugao za 2:2. U poslednjim trenucima utakmice, Spartak je došao do trećeg gola i pobede. Bijelović je šutirao iskosa sa desne strane, a Maksimović nespretnom intervencijom postigao autogol za 2:3 i pobedu Subotičana