instagram Srpski Magyarul

Gólok nélkül nincs győzelem

TV Bečej • Vukašin Ljubojev • 2024. március 18. • 08:16 •

A Bečej 1918 Ifjúsági Futball Klub 0:1-re kikapott a Szerbiai Vajdasági Liga 18. fordulójában a belegiši Podunavac csapatától.

A Tisza melletti városi Stadionon, ahol egykor Szerbia Szuperliga-klubjai és bajnokai is „elbuktak”, a múlt szombaton a mindössze háromezer lakosú Belegiš település klubja, a tizenegyedik vereséget mérte a kék-fehérekre ebben a szezonban, de ami még aggasztóbb az egész történetben,  az az, hogy az elmúlt kilenc fordulóban a Bečej mindössze csak egy gólt szerzett.

Jól nyitották a meccset a házigazdák, és már az ötödik percben Kobiljski lőtt fejjel, de a Podunavac játékosa  kifejelte a labdát, így maradt a 0:0. Az óbecseiek a 18. percben kaptak egy második és ehhez hasonló lehetőséget, amikor  megszakításból Ćukhoz ért a labda, ám ezúttal Bjelica kapus  a helyén volt és védte a hálóját.

A mérkőzés első félidejének utolsó és legjobb lehetőségét a házigazdák kihagyták a 23. percben. Šavi tizenhatosból elvégzett szabadrúgása után, nem sikerül betalálni a hálóba, amit a vendégek húsz perccel későbbi, első támadásukban, azaz a 43. percben büntetnek meg, amikor Perišić egyedül marad a kapu előtt, és  könnyedén realizálja mindezt.

A találkozó második részében már csak egy lehetőség adódott a házigazdáknak, ez a 89. percben volt, amikor ismét a tizenhatoson belül, ezúttal Mitićnek nem sikerült a labdához érni, így a podunavaciak kilencven perc után, védőjátékkal, minimális győzelemmel, elvitték a három pontot a Bečejtől.

A Bečej csapata a 18. forduló után, a tabella 12. helyére esett vissza, a következő fordulóban pedig a Tiszaparti fiúk Pancsovára utaznak, ahol a kilencedik helyen álló Dinamo 1945 játékosai fogadják őket.